Programista PHP

Poszukiwany

programista PHP ?

zapraszam do mojego portfolio !

Bartosz Hornik - programista php


Programowanie Delphi

Praca dyplomowa z zakresu informatyki

Okres technikum to czas intensywnego zdobywania wiedzy. Programowanie było już wtedy moją pasją. Będąc w 3 klasie szkoły średniej podjąłem się napisania oprogramowania dla Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie.

Prekursor

Aplikacja w początkowym założeniu miała być prostą bazą danych z aplikacją zarządzającą działającą w trybie tekstowym. Do jej tworzenia użyłem FreePascala. Jednakże wtedy znałem już dość dobrze opanowane programowanie w assemblerze zaprojektowałem engine do obłsugi grafiki. Aplikacja przypominała graficzny system operacyjny z obsługą różnych krojów czcionek, graficznych tabel itd. Dodatkowo stworzyłem prosty silnik bazodanowy oparty na plikach tekstowych.

Po przygotowaniu kompletnej aplikacji cały projekt zmienił kierunek. Pracami zainteresował się Urząd Miasta Częstochowy a dokładnie ówczesny Wydział Organizacyjny i Wydział Edukacji i Sportu. Można powiedzieć, że prace zaczęły się na nowo.

Prekursor

Program został napisany od nowa tym razem w środowisku Delphi. Wciąż wykorzystywałem oprogramowanie bazodanowe swojego autorstwa. Program cechuje się sporą ilością słowników tak by ilość wprowadzanych danych była sprowadzona do minimum. Oczywiście to przekłada się na zredukowanie liczby "szans" na wprowadzenie błędów.

W ten sposób powstał program Prekursor. Po szkole średniej pracowałem krótki okres w Urzędzie Miasta Czestochowy przy wdrożeniu aplikacji i wypełnieniu potrzebnych słowników. Program został zainstalowany w Wydziale Edukacji.

Moja praca dyplomowa oparta na tym oprogramowaniu została doceniona przez wiele ośrodków w kraju i zagranicą - lista nagród i wyróżnień.